1989 Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  Aile Hekimi olarak Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kadın Hastalıkları Hastanesinde çalışırken, hekimlik görevinin yanı sıra ‘Eğitmenlik Eğitimi’’ alarak Üreme Sağlığı alanında danışman ve eğitmen olarak çeşitli eğitim çalışmaları yürüttü.

2011 yılında çalıştığı hastane görevinden ayrıldıktan sonra,  yaşam koçluğu, NLP konularında aldığı eğitimler sonrası bireysel koçluk çalışmalarına başladı. Bu alanda;  bireysel koçluk, kariyer planlama koçluğu, ilişki koçluğu, sağlıklı yaşam koçluğu konularında çalıştı.  Çalışmaları sırasında; çeşitli kurum, kuruluş ve üniversitede seminerler verdi.

2013 yılında Üsküdar Üniversite Klinik Psikoloji alanında başladığı Yüksek Lisansını 2015 yılında tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanı aldı. Master tezi olarak ‘’Kronik Ağrı İle Depresyon Ve Eş Uyumu Arasındaki İlişkiyi’’ inceledi. Yüksek Lisans eğitimi sırasındaki uygulama alanlarını Bilişsel Davranışçı Terapi ve Davranışçı Terapi üzerine çalışarak tamamladı.  Mezuniyet sonrası, Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan ‘’Bilişsel Davranışçı Terapi’’ ,  Prof. Dr. Cengiz Güleç ve Psikoterapist & Yazar Cem Keçe’ den ‘’Bütüncül Psikodinamik Psikoterapi’’ , ve ‘’Evlilik ve Çift Terapisi’’ eğitimleri aldı.

Uysal,  danışanlarının yaşadığı psikolojik sorunlara yaklaşırken, öncelikle danışanın yaşam öyküsünü alarak ihtiyaçlarını belirlemekte, psikolojik sıkıntılarını kişinin nasıl algıladığı ve nasıl değerlendirdiğini, bu değerlendirmenin geçmiş yaşamıyla olan bağlantılarını da ele alarak çözümlemekte, danışmanlık hizmetleri sürecinde kişiye özel çalışma yapmakta ve danışanlarının ihtiyacına göre psikolojik destek yaklaşımları sunmaktadır.

ALDIĞI EĞİTİMLER

 • Bütüncül Psikodinamik Psikoterapi,
 • Evlilik ve Çift Danışmanlığı,
 • BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi),
 • Davranışçı Terapi,
 • NLP (Nöro Linguistik Programe),
 • Yaşam Koçluğu
Beğendiyseniz lütfen paylaşın.

1 adet hakkında yapılan yorum var. “Hakkımızda

 1. seda özmen

  Merhaba, benim 17 yaşında kızım var. Gece uykusunda Çok fazla dişlerini gıcırdatıyor. Diş doktoru çene yapısında sorun olmadığını ve psikolojik olabileceği söyledi. Bu güne kadar sorunumuz olmadığı düşünüyordum.Psikolojik yardım almalımıyız. Teşekkürler

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir